Jdi na obsah Jdi na menu

Kouzlo Vánoc 2010

"Kouzlo Vánoc" naplnilo náš Dům zahrádkářů na výstavě, kterou jsme tradičně připravili 27. až 29. listopadu. Tento se stal dostaveníčkem více jak 5000 lidí, nejen z blízkého okolí, ale přijeli k nám i přátelé ze Slovenska. Těší nás zájem 550 školáků, kteří přišli v doprovodu svých učitelů.
Tento 12. ročník výstavy byl poznamenán pravým zimním počasím, když zejména první den silně chumelilo a bylo pod nulou. To však neodradilo naše příznivce, aby přišli v nebývalém počtu. K vidění bylo aranžmá Vánoc od betlémů po různé svícny, keramiku a ozdoby. Mnohé věci si bylo možné zakoupit a rovnou z výstavy odvézt domů. Součástí výstavy byl také venkovní stánkový prodej vánočního zboží v zahradě. V mrazivém počasí to jistě pro obchodníky nebyla legrace, ale nelitovali. Zájem lidí jim námahu i "zimu" vynahradil. Výstavu aranžovala opět paní Petra Kubáczková.
Návštěvníci mohli posedět u teplého čaje a různých pochoutek jak v naší "cukrárně", tak i v jídelně při domácím jídle. Tentokrát bylo na výběr ze 4 jídel: zelnica s chlebem, smažená treska s bramb. salátem, jitrnicový a jelitový prejt s bamborem a zelím nebo hovězí guláš s chlebem. Pro zahřátí nechyběla ani medovina.
Dalo by se říci, že kdo přišel, tak si určitě odnesl alespoň krásnou atmosféru Vánoc, kterou navíc znásobil svojí přítomností i Mikuláš s Čertem.
Naši fotoreportáž z výstavy i její přípravy si můžete prohlédnout ve fotoalbu.
O výstavě jsme si mohli také přečíst v Deníku, v článku Marka Cholevy, a navštívila nás ostravská televize Polar. Děkujeme
Poděkování patří sponzorům:
logobeskyd_small.jpg fa Beskyd s.r.o. - pan Ing. Rojíček

logofrydlant_small.jpg Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí

logoepo_small.jpg fa Elektropohony z Frenštátu pod Radhoštěm
pan Ing. Petr Kamp
logoabex_small.png fa ABEX Substráty a.s.
Výstavu připravila skupina téměř 30 dobrovolníků pod vedením pana Jiřího Sanitera. Všem patří velký dík.
 

Náhledy fotografií ze složky Kouzlo Vánoc 2010 - výstava

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář